نرم افزار پی ال سی دلتا, نرم افزار ها

نرم افزار پی ال سی دلتا

نرم افزار پی ال سی دلتا

نرم افزار پی ال سی PLC دلتا

 

 

PLC، همان کنترل کننده منطقی، قابل برنامه ریزی با استفاده از برنامه ای است که برنامه نویس به آن می‌دهد، سپس داده‌هایی که از طریق ماژول ورودی دریافت کرده را پردازش می‌کند. پس از پردازش داده‌ها خروجی مطلوب کاربر را ارئه می‌دهد. قبل از ورود پی ال سی ها در صنعت، عمدتا از رله، سنسور و کنترل کننده‌های حلقه بسته استفاده می‌شد. اما امروزه با رونمایی از تکنولوژی پرکاربرد و خارق العاده پی ال سی، انقلابی بزرگ در صنعت به‌وجود آمد. کمپانی‌ها و شرکت‌های بسیار زیادی از سراسر جهان تا به امروز دست به تولید این محصول زده اند. به طور معمول برای پیشروی در رقابت هر یک ازاین تولیدکننده‌ها برای برنامه ریزی و فروش تولیدات خود، نرم افزار های پی ال سی را با کیفت بالا و همسو با کنترلرهای خود معرفی می‌کنند.

پی ال سی ها، به طور گسترده در اتوماسیون صنعتی استفاده می‌شوند. در حقیقت یک پی ال سی در مرکز کنترل یک کامپیوتر صنعتی، با درجه قابلیت اطمینان بالا است. قادر است برنامه‌های متفاوت را اجرا کند.

پی ال سی برند دلتا، یکی از انواع محبوب و پرطرفدار در بازار ایران است.


قابلیت های PLC دلتا

1. روش‌های ذخیره‌سازی آسان
2. برنامه ریزی شده در راستا‌ی اصول توسعه مفید
3. دارای عملکردهای کنترل ترتیبی و موقعیتی
4. کنترل ورودی و خروجی به طور گسترده
5. توانایی شمارش زمان‌دار


برنامه نویسی پی ال سی (PLC programming)

در ابتدا تنظیمات PLC ساده و آسان بود. اما با تغییر نیاز‌ها ، گسترش تجارت و آشکار شدن مشکلات و پیچیدگی های صنعتی، پی ال سی‌ها تکامل یافتند. به همین علت اکنون برای ایجاد برنامه، بهینه‌‌سازی آن برای یک پروژه خاص و تغییر آن برای برآورده‌کردن خواسته‌های تجاری شناخته می‌شوند. به طور کلی برنامه نویسی پی ال سی این قابلیت را به شما می‌دهد که بتوانید مطابق با نیاز و الگوریتم مورد استفاده خود، کنترل فرآیندها را به دست بگیرید. امروزه برنامه نویسی پی ال سی به یکی از مهارتهای بسیار جذاب و پردرآمد در دنیا تبدیل شده است.

انواع نرم افزارهای برنامه نویسی PLC دلتا

1. ISPSOFT
2. WPLSOFT


نرم افزاربرنامه نویسی ISPSoft 

این نرم افزار، کاملترین ابزار توسعه برنامه برای کنترلرهای منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) دلتا است. با داشتن استاندارد IEC 61131-3 توانایی و مطابقت لازم برای ادغام چندین کار برای مدیریت پروژه را دارد. کاربران می‌توانند به راحتی به نیازهای کنترلی مختلف خود با استفاده از این نرم افزار دست یابند. ISPSoft یک محیط راحت وآسان با توسعه کارآمد، به کاربران ارائه می دهد. برای سیستم های کنترل کوچک و پیچیده مناسب است.

ویژگی های نرم افزار برنامه نویسی ISPSoft  دلتا

 • دارای رابط برنامه نویسی پیشرفته
 • پیکربندی سخت افزار بصری
 • پیکربندی شبکه ساده
 • ثبت کننده داده و دارای ردیاب
 • توانایی برنامه نویسی حرکت
 • دارای برنامه نویسی حرکتی یکپارچه

از دیگر قابلیت های آن این است که دارای توابع جدید، مانند پیکربندی شبکه، پیکربندی سخت افزار و کارت PLC است. از 5 زبان برنامه نویسی (LD / FBD / SFC / IL / ST) پشتیبانی می‌کند و چندین جدول مانیتور را می‌تواند در یک پروژه ذخیره سازی کند. این قابلیت را دارد که برنامه نویسی منطقی و حرکتی را در یک نرم افزار ادغام کند و بلوک های تابع دلتا را با برنامه های کاربردی فراوان برای مشتریان فراهم کند.


نرم افزار برنامه نویسی WPLSOFT

یکی دیگر از محیطهای نرم افزاری برای پی ال سی دلتا سری DVP در سیستم عامل ویندوز است. WPLSoft محبوب ترین نرم افزار برای برنامه نویسی PLC دلتا است. که با حجم کمی که دارد، خیلی آسان و سریع نصب می‌شود و در عین حال محیط کاربری خیلی ساده ای دارد، که با هر میزان دانش تخصصی، کاربر می‌تواند سریعا با آن ارتباط برقرار کرده و آن را برنامه نویسی کند.
WPLSoft همچنین قابلیت های زیادی هم دارد و قادر به برنامه نویسی برای سری‌های DVP – AS – AH و اینوترها و اچ ام ای هایی که دارای PLC دلتا باشند است.

مزایای نرم افزار WPLSOFT

 • دارای شبیه ساز آنلاین و آفلاین
 • حجم کم و قابلیت نصب آسان
 • قابلیت رمزگذاری بر روی پروژه‌ها
 • توانایی قفل کردن پی ال سی
 • کاربری راحت
 • برنامه نویسی به زبان ladder
 • اتصال PLC به PC و برنامه ریزی از طریق پورت های RS232 و USB 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *