حساب کاربری

یا

      جهت هرگونه مشاوره فنی و یا ثبت سفارش در واتس اپ با ما در ارتباط باشید. 09129635212

سیم بندی لودسل

مدار لودسل

در فرایندهای صنعتی، وزن عامل خیلی مهم و تعیین کننده ای است. مثلا شما نیاز دارید وزن یک چیز را بدانید و یا با اندازه گیری و بررسی وزن، به وجود و یا عدم وجود یک جسم پی ببرید و یا تغییرات وزن را در بازه های زمانی مختلف لازم داشته باشید… برای همه این ها، شما نیاز به یک لودسل دارید، تا پروژه را به نحو احسن پیش ببرید.

در این مطلب بیشتر قصد داریم شما را به طور کامل با نحوه سیم بندی لودسل آشنا کنیم. اگر بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد لودسل ها به دست بیاورید و با برندهای مختلف لودسل آشنا شوید و همه آن چیزهایی را که برای خرید لودسل نیاز دارید  را بدانید، می‌توانید مقالات دیگری که متخصصان ما برای شما آماده کرده اند را بخوانید. که بعدا به آن ها هم اشاره  خواهیم کرد.

در این مطلب می خوانیم...

لودسل چیست؟

لودسل در واقع، وزن را اندازه گیری می کند و آن را با تبدیل کردن به سیگنال های الکتریکی قابل خواندن، برای سایر تجهیزات می‌فرستد.

انواع لودسل

گفتیم که لودسل نیرو را به سیگنال های قابل خواندن تبدیل می‌کند؛ لودسل در واقع این کار با به شکل های مختلف انجام می‌دهد، که انواع لودسل، با توجه به این روش ها متفاوت است.

لودسل های هیدرولیکی ( Hydraulic Load Cell)

این مدل لودسل، دارای سیلندر و پیستون است، که میزان فشار را با استفاده از حرکت پیستون مشخص می‌کنند. به علاوه، این مدل لودسل،سنسور بوردون دارد و با خاصیت فنری، یا دیافراگمی، تغییر فشار را سنس می کند.

لودسل های پنوماتیکی ( Penumatic Load Cell)

لودسل استرین گیج ( Strain Gauge Load Cell)

 

 

لودسل زمیک

سیم بندی لودسل

سیم بندی لودسل چگونه انجام می شود؟

یکی از چیزهایی که مهندسان برق و الکترونیک و افراد صنعتی، زیاد با آن سروکار دارند، سیم بندی لودسل است، که متاسفانه خیلی هم اطلاعات جامعی را در اینترنت در مورد آن پیدا نمی کنید و این ممکن است، باعث سردر گمی شما بشود. به همین دلیل قصد کردیم، در این مطلب، اطلاعات کامل را برای سیم بندی لودسل به شما بدهیم، تا برای کار با آن به مشکل نخورید. چون کوچکترین خطایی در سیم کشی، می‌تواند، باعث ایجاد نویزهای شدید شود و به سنسور ها و بقیه ابزرهای شما آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

 

قبل از نصب لودسل باید بدانید....

خب برای شروع کار سیم بندی لودسل، اول لازم است آن را با نوع ورودی Differential اندازه گیری کنید، نه با نوع ورودی .single ended

دوما باید مشخص کنید که آیا دستگاه A/D شما (PLC، متر یا DAS) می تواند با ورودی دیفرانسیل پیکربندی شود یا نه. بعد از آن، از یک منبع تغذیه تنظیم شده، برای تحریک سنسور استفاده کنیم. اگر منبع تغذیه نویز داشته باشد، یا به درستی تنظیم نشده باشد، سنسور هم نویز خواهد داشت و یا حرکت می کند.  بعضی از یردهای A/D خود دارای منبع تغذیه تنظیم شده هستند، با این وجود ممکن است شما نتوانید بیشتر از یکی دوتا سنسور را به آن متصل کنید. بردهای Plug in معمولا اتصال 5 ولت را ارائه می دهند، اما این برای تحریک سنسور پل مناسب نیست.

بهترین کاری که در خصوص تغذیه می شود انجام داد، این  است که بیاییم یک منبع تغذیه کاملا ریگولاته شده که بتواند جریان تمام سنسورها را تنظیم کند، بخریم و در سیستم از آن استفاده کنیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول