راهنمای خرید محصولات اتوماسیون صنعتی, مطالب آموزشی, وبلاگ

راهنمای خرید PLC

خرید PLC

انتخاب PLC مناسب 

هنگام خرید PLC مناسب و طراحی یک سیستم با توجه به نیازتان باید به مواردی  توجه داشته باشید، زیرا انتخاب نادرست و بدون آینده نگری متحمل هزینه های بالایی برای شما خواهد بود. پس لازم است هنگام طراحی سیستم و سپس خرید قطعات فاکتور های را در نظر داشته باشیم.

چهار فاکتور اصلی که هنگام خرید PLC باید در نظر داشت:

1.انتخاب سخت افزار

 این را در نظر بگیرید که سیستم شما از پایه با قطعات جدید پیکربندی می‌شود یا در پیکربندی سیستم برخی قطعات استوک می باشد زیرا تمام اجزا و قطعات سیستم باهم سازگاری داشته باشند. باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد بود.

 تعداد ورودی/خروجی:

 (تعداد ورودی و خروجی ها آنالوگ و دیجیتال مشخص شود)،تعداد I/Oها بهتر است 20%بیشتر از حد لازم جهت توسعه سیستم، در نظر گرفته شود.

ظرفیت حافظه:

میزان حافظه مورد نیاز به تعداد دستورالعمل ها در برنامه نویسی بستگی دارد. پس  به میزان حافظه، بر حسب دستورالعمل های که در برنامه بکار می‌برید توجه داشته باشید.

CPU:

مواردی که حتما توجه داشت، تعداد دستگاه های است که استفاده خواهد شد. اندازه پردازش های مورد نیاز برنامه نویسی، مدت زمان مورد نیاز جهت اسکن و… نوع CPU  باید در نظر گرفته شود. 

شرایط محیطی:

 پی ال سی ها لازم است، دور از فضا های  که دارای  گرد و غبار، ارتعاش، دمای محیطی نامناسب قرار گیرند. به این دلیل که عوامل محیطی تاثیر مستقیمی روی PLC ها دارد. کنترلر های رایج دارای دمای عملیاتی ۰ – ۵۵ درجه سانتیگراد (۳۲ – ۱۳۰ درجه فارنهایت) هستند.

و به صورت کلی از نظر سخت افزاری موارد دیگری که به آن توجه شود ، تعداد فلگ ها ، کانتر ها، تایمرها و مقیاس و نوع دستگاه دقت و سرعت انجام پروژه است که هنگام طراحی و خرید باید در لحاظ شود.

2.انتخاب نرم افزار

 به نکاتی در برنامه نویسی PLC توجه داشته باشید، برای جمع آوری داده های خط تولید نیازمند یک PLC با حافظه و سرعت پردازش کافی هستیم، تا بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. نرم افزار مناسب بهتر است با مشخصات سیستم شما سازگاری داشته باشد و امکان اضافه شدن قابلیت های جدید در آن باشد. 

3.انتخاب برند 

فردی را در نظر بگیرید که دارای سیستمی است، که برند آن در ایران زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین این شخص، برای تأمین قطعات و ارتقا سیستم خود مشکلاتی خواهد داشت. راجع به خرید PLC ها نیز همین مورد صدق می کند. در ایران و مخصوصاً پروژه‌های بزرگ، برند زیمنس حرف اول را می‌زند، پس از زیمنس، برند دلتا مورد توجه متخصصان است و برند های نظیر فتک، اشنایدر و …. در رتبه‌های بعدی جای دارند. البته در سال‌های اخیر، برند های ایرانی مانند برند DGP که نمونه های مشابه زیمنس و دلتا را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب تولید و عرضه می کند. و استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه است نیز در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌اند که می‌توانید با خیال راحت از این نمونه‌ها استفاده کنید.

مشتریان عزیز برای اطلاعات بیشتر محصولات زیمنس و دلتا از طریق لینک های زیر مشاهده نمایید:

برند زیمنس

برند دلتا

مشتریان عزیز برای کسب  اطلاعات بیشتر در خصوص برند DGP و خرید محصولات این برند از طریق لینک می‌توانید مشاهده کنید.

4.انتخاب مشاور

برای خرید و طراحی PLC  نیازمند یکسری اطلاعات فنی است، که با توجه به گستردگی کنترلر های موجود و تفاوت کیفیت و قیمت در آن ها، با یک انتخاب اشتباه متحمل هزینه زیادی خواهید شد. بهتر است قبل از خرید با یک متخصص مشورت کنید و راهنمایی بگیرید تا یک PLC  با بالاترین عملکرد و بهترین قیمت خریداری کنید. متخصصان ما در این زمینه به صورت رایگان به شما مشاوره می دهند می توانید از طریق شماره های زیر با آن ها در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *